Вигідна покупка пиломатеріалів: види і класифікація

Пиломатеріали - це вироби з натуральної деревини, які мають широку сферу застосування. На сьогодні їх використовують для будівництва будинків, альтанок, для виготовлення декоративних виробів з художнім різьбленням тощо. Пиломатеріали виготовляють з різної сировини, вони мають різні види розпилювання та певну класифікацію. Отже, що потрібно знати, аби покупка пиломатеріалів була вигідною? 

Сировина 

Мабуть, найважливішим критерієм при виборі пиломатеріалів є сировина, з якої їх виготовлено. Найпопулярнішими деревами, з яких виготовляють пиломатеріали, є смерека, липа, ясен, модрина, клен та сосна. Хвойні породи дерева доцільно використовувати для будівництва несучих споруд чи конструкцій. Листяні краще підходять для оздоблювальних робіт. Найдешевшими та доступними матеріалами є береза та тополя.

У промисловому будівництві використовують такі види деревини, як кедр, дуб та граб, оскільки вони володіють більшою міцністю. Якщо ж говорити про переваги березової деревини, то вона характеризується легкістю, міцністю, має красиву структуру та приємну ціну. Модрина у порівнянні з іншими деревами має найвищу вологостійкість та стійкість до цвілі, грибків. Букові пиломатеріали відмінно підходять для виготовлення сходів, меблів та підлоги. Звичайно, всім відомі властивості дуба - надзвичайна міцність та краса, однак і має він чи не найвищу вартість.

Сосна є вразливою до вогню. Деревина ялиці легка в обробці, адже володіє м'якістю та гнучкістю, однак вона є менш міцною. Тому зазвичай ці породи дерева використовують для декорування.

Види розпилювання деревини

Технічні характеристики та властивості майбутніх пиломатеріалів залежать від породи дерева, технологій їх виробництва та способу розпилювання деревини. Останній неабияк впливатиме на текстуру готового виробу. Тому якщо говорити про види розпилювання деревини, то можна виділити наступні:
 
 - рустикальний (здійснюється під гострим кутом у напрямку до волокон);
 - поперечний (поперек волокон);
 - тангенціальний (по дотичній у напрямку до волокон);
 - радіальний (по радіусу у напрямку до центру колоди).

Найбільш дорогими та затребуваними є пиломатеріали з радіальним розпилом, адже вони мають однорідну структуру та володіють чудовими механічними характеристиками.

Ступінь обробки

Залежно від ступеня обробки пиломатеріали поділяються на обрізні, необрізні та стругані. Обрізні являють собою профіль виробів з прямокутною формою. Таку форму вони мають за рахунок спилювання бічних частин колоди з дефектами. Необрізні можуть мати необроблені ділянки колод. Стругані пиломатеріали не мають шорсткостей та багато граней.

Класифікація виробів

Класифікація залежить від таких показників, як габаритність, механічні характеристики та форми. З урахуванням усього цього виділяють такі види:

1. Брус - обтесана з обох боків колода, яка відмінно підходить для будівництва будинків, сходів, вікон та інших конструкцій. Його товщина становить 100 мм.

2. Брусок. Він є маленьким брусом і має товщину до 100 мм. Має такі різновиди:

 - струганий (можлива повна або часткова обробка);
 - неструганий (необроблена деревина);
 - калібрований (підігнаний під певний розмір).

3. Рейки (шпали) володіють високою міцністю та стійкістю до різких температурних перепадів.

4. Дошки. Їх виготовляють з брусів та колод. Бувають калібровані, обрізані (частково або повністю) та необрізані.

5. Горбиль виготовляють з бічної частини колоди, він має лише 1 плоску сторону.

У нас Ви можете замовити різні види пиломатеріалів як оптом, так і вроздріб. Ми пропонуємо Вам брус (струганий та неструганий), рейки, обрізні та необрізні дошки високої якості та за приємними цінами. Тому якщо Вам потрібні якісні пиломатеріали з доставкою по Україні - звертайтесь до нашої компанії!