Залізобетонні плити: види, особливості та переваги

Плити перекриття - це залізобетонні вироби, які використовуються для будівництва житлових будинків та інших споруд. Такі плити є досить простими у застосуванні та мають ряд характеристик та переваг, які підходять для будівництва. Які і інші залізобетонні вироби, плити різняться за видами, мають свої особливості та переваги, про які ми й поговоримо.

Види залізобетонних плит та їх особливості.

1. Дорожні плити використовують для побудови магістралей та складних автомобільних розв'язок. Також їх застосовують на аеродромах та полігонах, оскільки вони здатні витримувати підвищені навантаження. Такі плити є дуже міцними та витримують різну температуру. При будівництві можуть використовуватися різні розміри, однак найчастіше використовують плити з розміром 1750 х 3000 мм та щільністю бетону - 2200-2500 кг/м³. Випускають плити у двох формах: з напруженої та ненапруженої арматури. Бетон має бути водонепроникний та морозостійкий.

2. Пустотні плити перекриття. Вони найкраще підходять для перекриття між поверхами. Довжина плит може бути від 1 до 16 метрів. Плити виготовляють з різних марок бетону. Пустоти в таких плитах забезпечують звукоізоляцію та зберігають тепло, що дуже важливо в житлових будинках. Також пустоти сприяють зменшенню ваги самої плити, що полегшує процес монтажу. На плитах знаходяться петлі, на які кріплять гачки - це дозволяє підняти плиту на потрібну висоту за допомогою кранів або іншого обладнання.

3. Плоскі плити є несучими частинами в панельних будинках. Навантаження на такі плити не повинне перевищувати 6 кПа. Плоскі плити встановлюють на конструкції з 2-4 точками опори. При виготовленні такої плити використовують бетон різної щільності (в залежності від призначення) та арматури. Елементи конструкції повинні відповідати ГОСТу. Плити такого виду можуть мати скоси, які призначені для кращого стикування плит, а також завдяки скосам можна уникнути зрушень. Шви між плоскими плитами заливають бетоном.

4. Плити покриттів використовують для завершення споруди - в якості даху, який згодом покривають оздоблювальними матеріалами (рідка гума, бітум). За методом монтажу такі плити поділяють на два типи: стандартні та ребристі.

Ребристі плити покриттів дозволяють зробити дах міцнішим та вони є простішими в процесі обробки. Для виготовлення таких плит використовують напружену арматуру, яка забезпечує довговічність конструкції. Для захисту арматури від негативних впливів зовнішнього середовища використовують армовану металеву сітку, яку заливають шаром бетону. Такі плити є надійними та міцними і дозволяють у разі потреби звести ще кілька поверхів.

Переваги залізобетонних плит.

1. Немає потреби в зведенні допоміжних балок.
2. Будівництво з таких плит здійснюється досить швидко.
3. Висока якість та міцність плит забезпечується використанням заводської технології під час виготовлення.
4. При використанні залізобетонних плит не потрібна усадка будівлі, яка займає тривалий час.
5. Широкий вибір плит, в залежності від їх призначень та експлуатаційних характеристик.
6. Рівність поверхонь забезпечує легкість подальшої обробки.
7. Стійкі до корозії, впливу вологи та інших негативних факторів впливу.
8. Довговічність плит.

Істотним недоліком плит є велика вага та габаритність. Цей фактор потрібно враховувати, адже не завжди на будівництві є достатньо місця та відповідне обладнання. Залізобетонні плити потрібно підіймати на певну висоту, тому тут слід подбати про безпеку на будівництві. Технічні характеристики плит визначаються Державним Стандартом та ГОСТом.

Отже, плити перекриття поділяються на кілька видів та мають різні характеристики (марка бетону, тип конструкції тощо), які визначають сферу їх застосувань. Будівництво з використанням плит є досить швидким та має багато переваг, а головне - вони надійні та безпечні в плані експлуатації.

На сайті нашої компанії Ви знайдете залізобетонні плити різного типу, а також труби залізобетонні, сходові марші, дорожні бордюри та будматеріали. Вся продукція відповідає стандартам та ГОСТу. У нас Ви можете придбати продукцію як оптом, так і вроздріб. Для постійних та оптових клієнтів пропонуємо гнучкі ціни.