Металопрокат оптом: класифікація, види, особливості

Металопрокат - це вироби, які отримують в результаті прокатки металу на спеціальному обладнанні (станках). Основною сферою застосування металопрокату є будівельні конструкції (будівлі, мости). Також металопрокат застосовують для виготовлення деталей в цехах та ковальсько-штампувальному виробництві. Геометрична форма прокату називається профілем прокату. Сортамент металопрокату - сукупність його профілів. Основними характеристиками прокату є площа поперечного перетину, розміри, площа, маса за один метр та допустимі відхилення.

Види металопрокату.

Важливим при виборі металопрокату є матеріал, з якого його виготовлено. Кожен метал має свої характеристики, які визначають сферу застосування виробів. Так, виділяють: чорний, кольоровий та нержавіючий металопрокат.

До чорного металопрокату відносять залізо, сталь, чавун та сплави. Цей вид є найбільш популярним. До його характеристик можна віднести міцність, стійкість до корозії, легкість в обробці. До того ж чорний металопрокат є надійним та довговічним, а його виробництво досить економне. Тому найчастіше такий прокат використовують в машинобудуванні, будівництві, в нафтохімічній та інших промисловостях.

Кольоровий прокат виготовляють з дорогих металів - мідь, алюміній, цинк. Виготовлення такого виду прокату є найбільш затратним. Завдяки особливим властивостям кольорових металів, їх застосовують в приладобудуванні, медицині, електроніці та машинобудуванні.

Нержавіючий металопрокат - це сплави з вмістом хрому. Завдяки йому метал стійкий до корозії. Також до складу нержавіючих металів входять титан, вуглець, сірка та марганець. Застосовують такий металопрокат у місцях з підвищеною вологістю, кислотністю та великими перепадами температур. Для цього метали такого виду покривають цинковим покриттям. Сфери застосування: авіація, машинобудування, медицина, а також в текстильній та паперовій промисловостях.

Варто відзначити, що на сьогодні виділяють іще один вид металопрокату - художній. Він має оригінальне оздоблення, тому його використовують для огорож, віконних решіток тощо.

Класифікація прокату.

Класифікація металопрокату включає в себе дуже багато різновидів. Є чотири основних групи: сортовий, листовий прокат, труби та металеві вироби загального призначення.

Сортовий прокат - це група виробів з металу, які отримують після холодної, гарячої чи теплої прокатки методом обтиснення. Прокат має суцільний поперечний переріз та не перетинається з дотичною в точці контуру. У свою чергу сортовий прокат поділяється на:

- простий сортовий прокат (заготовки, катанки, квадрати, круги, швелери, шестигранники, штаби);
- фасонний прокат (балки, кутники, швелери, рейки);
- періодичний прокат (арматура).

Листовий прокат - прямокутні листи металу різної товщини, довжини та ширини. До нього відносяться: гарячекатаний та холоднокатаний листовий прокат, нержавіючий лист, прокат з конструкційної та легованої сталі, жерсть, смуга.

Труби поділяються на: безшовні, профільні, емальовані, електрозварні, теплогідроізольовані, чавунні, нержавіючі, труби спецпризначення.

До металовиробів відносять: кріпильні вироби (цвяхи, болти, гайки тощо), дроти, електроди та сітки.

На сайті компанії "РомМетБуд" Ви знайдете широкий асортимент металопрокату та будматеріалів високої якості. Ви зможете купити арматуру, рейки, балки, шестигранники, круги, труби різних розмірів, діаметрів та довжин. Надзвичайно широкий вибір металопрокату різних видів Ви знайдете саме у нас! Ми реалізуємо товари по всій Україні. У нас відмінна якість продукції за хорошу ціну!